Młodzi pełni energii

Bielsko-Biała jako miasto dobrej energii może poszczycić się młodymi mieszkańcami pełnymi energii, którą oprócz nauki spożytkowują uczestnicząc w różnorodnych konkursach z wielu dziedzin.

Czterej uczniowie z IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej:  Aleksandra Biernat, Magdalena Lekki, Michał Gandor i Paulina Turek wzięli udział w tegorocznej XIX edycji konkursu                    (16-22.04.2012) organizowanego przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, towarzarzyszącego Tygodniowi Ziemi. Konkurs nosił tytuł: „pozytywna energia w mojej gminie”, a jego celem było przygotowanie strony internetowej, zwracającej uwagę na kwestie związane z oszczędzaniem i racjonalną gospodarką energią w gminie, w której mieszkają bądź uczą się uczestnicy konkursu. Praca mogła dotyczyć pozyskiwania energii odnawialnej, a tytułowa „pozytywna energia” odnosiła się również do aktywności lokalnych władz w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz pozytywnych inicjatyw obywatelskich mieszkańców.

Udało się. Powstała nowoczesna, ciekawa strona internetowa, która zakwalifikowała jej twórców do II miejsca, ale z uwagi na nieprzyznanie I miejsca, także do rangi zwycięzców konkursu. Gmina Bielsko-Biala znana jest ze swej działalności ekologicznej oraz rozpowszechniania stylu życia przyjaznego środowisku.

Zapraszamy do odwiedzenia nagrodzonej strony: