Rozstrzygnięcie konkursów „Coś z niczego”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Wczoraj, 12 czerwca 2014 r. podczas trwania IV BESKIDZKIEGO FESTIWALU DOBREJ ENERGII rozstrzygnęliśmy konkurs „Szanuj energię, chroń klimat” IV edycja 2014 pn: „Coś z niczego” ogłaszając nagrodzone osoby i placówki.

Jak co roku otrzymaliśmy ogrom pięknych i pomysłowych prac. Bardzo trudno jest nam od razu i jednoznacznie dokonać wyboru, więc jury pracowało prężnie, zwoływane aż trzykrotnie, aby ostatecznie wyłonić wszystkich zwycięzców.

Nagrodzonych poznaliście w dwóch etapach, wpierw przedszkolaczki o 10.30 podczas kapiącego z nieba kapuśniaczku zebrały się w holu Bielskiego Centrum Kultury. Kiedy już zostały odczytane wyróżnienia, usłyszeliśmy niesamowitą, energetyczną i ekologiczną piosenkę stworzoną i bezbłędnie odśpiewaną przezprzedszkolaki z Przedszkola Nr 49.

Po południu nastąpiło zaś rozdanie nagród dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, które zostało uwieńczone akcją „Odlotowe bielsko”, a następnie koncertem Imaginarium Band.

 

Poniżej zamieszczamy listę nagrodzonych, która doskonale ukaże Wam jak wiele osób zaangażowało się w naszą kampanię „Bielsko-Biała chroni klimat”. Lista nagrodzonych:

 

Kategoria: przedszkola

Miejsca nagrodzone:

I –  Przedszkole Miejskie nr 29  w Bielsku-Białej, prace pt: Słoń (25 dzieci) i Ogródek zielarski (25 dzieci)

Nauczyciel opiekun/koordynator: Maria Pawlik

II –  Ex aequo

♦ Przedszkole Miejskie nr 23  w Bielsku-Białej, prace pt: Ekologiczny dom dla lalek (25 dzieci) i Nasze gry czyli zestaw 4 gier z odpadów (25 dzieci)

Nauczyciel opiekun / koordynator: Karolina Łubianka, Irena Mianowska

♦ Przedszkole Miejskie nr 33  w Bielsku-Białej, praca pt: Choinka (16 dzieci) i Dom sów (10 dzieci)

Nauczyciel opiekun / koordynator: Anna Świąder

III –  Przedszkole Miejskie nr  9   w Bielsku-Białej, praca pt: Pojazdy (10 dzieci)

Nauczyciel opiekun / koordynator: Lucyna Kopaczka

Wyróżnienia:

–  Przedszkole Miejskie nr 7  w Bielsku-Białej , praca pt: „Pojemnik na kredki – pociąg”  (3 dzieci)

Nauczyciel opiekun / koordynator: Danuta Kudła

–  Przedszkole Miejskie nr 10 w Bielsku-Białej, praca pt: „Przedszkolaki kibicują drużynie Podbeskidzia na stadionie w B-B” (23 dzieci)

Nauczyciel opiekun / koordynator: Dorota Piątkowska, Ewa Łapcik

–  Przedszkole Miejskie nr 49 w Bielsku-Białej , praca pt: „Eko-perkusja” (25 dzieci)

Nauczyciel opiekun / koordynator: Agnieszka Kroczek

– Przedszkole Miejskie nr 56 w Bielsku-Białej , praca pt: „Patera na słodycze lub zestaw na zajęcia plastyczne (25 dzieci)”, Domek do zabawy z zabudową gospodarczą (2)

Nauczyciel opiekun / koordynator: Bożena Lach, Anita Skowron

 

Certyfikat „Przedszkole z dobrą energią” na podstawie przedłożonych materiałów prezentujących zrealizowane w placówkach przedszkolnych zadania w ramach „Tygodnia Energii Przedszkolaków” otrzymują następujące przedszkola:

Przedszkole Integracyjne nr 1, Przedszkole Miejskie nr 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 23, 24, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 35, 36, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 49, 50, 51, 52, 54, 55, 56.

 

W konkursie na najlepszą kampanię   „Tydzień Energii Przedszkolaków”     

Miejsca nagrodzone:

I –   Przedszkole Miejskie nr 2

II –   Przedszkole Miejskie nr 56

III –  Przedszkole Miejskie nr 42

Wyróżnienia:

–    Przedszkole Miejskie nr 23

–    Przedszkole Miejskie nr 25

–    Przedszkole Miejskie nr 54

 

Kategoria: szkoły podstawowe klasy I-III

Miejsca nagrodzone:

I –   Mateusz Jakubiec, Szkoła Podstawowa nr 31, klasa  3, praca pt: „Koszyk”

Nauczyciel opiekun: Agnieszka Grabiaś-Bańka

II –  Zuzanna Miernik, Szkoła Podstawowa nr 13, klasa  3, praca pt: „Tajemniczy kwiat”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Bernadeta Sitek

III –  Szymon Nowak, Szkoła Podstawowa nr 32, klasa  2, praca pt: „ Wazon z żarówki”

Nauczyciel opiekun/ koordynator: Renata Małysz

Wyróżnienia:

– Bartłomiej Łabuz, Szkoła Podstawowa nr 31, klasa 1 , praca pt: „Zabawka-jamnik”

Nauczyciel opiekun: Urszula Hammer

– Karina Zdrowak, Szkoła Podstawowa nr 32, klasa 1, praca pt: „Wazon z kolorowych sznurków”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Łucja Dendys

 

Kategoria: szkoły podstawowe klasy IV-VI

Miejsca nagrodzone:

I –  Iwo Wilczek,  Szkoła Podstawowa nr 3, klasa  5 , praca pt: „Półka na zioła… Czyli coś z niczego”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Anna Dendys

II –  Tomasz Janik, Jan Hernas – SSP KTK, klasa 6, praca pt: „Koło młyńskie diabelskie”

Nauczyciel opiekun: Mieczysława Kalisz

III – Kornelia Kocjan,  Szkoła Podstawowa nr 13, klasa 4, praca pt: „Torebka”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Bernadeta Sitek

Wyróżnienia:

– Weronika Łozińska,  Szkoła Podstawowa nr 13, klasa  4, praca pt: „Wiszący ogródek”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Bernadeta Sitek

– Jakub Otrząsek , Szkoła Podstawowa nr 26, klasa 6, praca pt: „Zegar z płyty CD”

Nauczyciel opiekun: Bronisława Seremak-Kos

– Anna Kokoryn, Gabriela Ochwat – Szkoła Podstawowa nr 26, klasa  4, praca pt: „Lukrecjusz komódka” – piesek w kwiatki

Nauczyciel opiekun: Bronisława Seremak-Kos

– Julia Gońka, Paulina Agopsowicz, Społeczna Szkoła Podstawowa Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, klasa 5, praca pt: Przesuwna brama garażowa”

Nauczyciel opiekun: Mieczysława Kalisz

– Kamil Garus, Krzysztof Wójtowicz, Katarzyna Gwiżdż – Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, klasa 6, praca pt: „EKO taczka zabawka”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Ewa Dunaj

Nagroda specjalna: Społeczna Szkoła Podstawowa Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego

– nauczyciel: Mieczysława Kalisz

 

Kategoria: szkoły gimnazjalne

Miejsca nagrodzone:

I –  Wojciech Świeczek,  Gimnazjum nr 1, klasa 2, praca pt: „EKO lampka”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Dorota Płaska

II –  Anna Penkała, 2 gimnazjum dwujęzyczne im. S. Żeromskiego w B-B, klasa 2, praca pt: „Student”

Nauczyciel opiekun:

III – Mateusz Fiedor, Szymon Cichy, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego BTS „REKORD”, klasa 2, praca pt: „Zegar”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Dorota Płaska

Wyróżnienia:

– Jakub Surma,  Gimnazjum nr 1, klasa 1, praca pt: „Butelkowy Samolot”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Dorota Płaska

– Gabriela Gawlas, Gimnazjum nr 2, klasa 3, praca pt: „Donica ogrodowa”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Marta Jurasz

– Kalina Kurneta, Patrycja Haciuk, Monika Grzegorzek – Gimnazjum nr 3, klasa 3, praca pt: „ Lampa z łyżeczek”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Beata Kufel

– Paulina Figura, Agata Drabek – Gimnazjum nr 4, klasa 1, praca pt: „ RE-lampa New York”

Opiekun: Monika Ciepielewska-Rosa

 

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

Miejsca nagrodzone:

I –   Paweł Sablik, klasa 3 , Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych (ZSEEIM), praca pt: „ Lampka RGB ”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Bożena Skokan

II –  Karolina Przemyk, Katarzyna Kołodziej, klasa  1 , IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN, praca pt: „Lampa z plastikowych (zużytych) kubków ”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Janina Kula

III –   Ex aequo

Oliwia Otręba, klasa 1, V Liceum Ogólnokształcące, praca pt: „Gwiezdne pudełko”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Janina Kula

Joanna Szczotka, klasa 1,  Zespół Szkół im. J. Tuwima, praca pt: „ Ekorandol”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Agata Frączek

Wyróżnienia:

–  Gabriela Pezda, Maria Sablik, Karolina Starakiewicz, klasa 2, III LO im. S. Żeromskiego, praca pt: „EKO-Sukienka”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Ewa Tokarska

– Szymon Cieślar, Marcin Kubiczek, Kamil Miodoński ,klasa 1 , Technikum nr 5 w ZSSiO, praca pt: „ Zbroja Garena ”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Agata Frączek

– Mateusz Handzlik ,klasa 1,  IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN, praca pt: „ Zielona energia – lampa fotowoltaiczna ”

Nauczyciel opiekun / koordynator: Janina Kula

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!