Ambasadorzy Klimatu Reaktywacja

Wspólnota Bielska-Białej znów staje się areną działań proekologicznych, w ramach reaktywacji programu Ambasadorzy Klimatu. Nie jest to pierwszy raz, kiedy miasto włącza się w aktywne podejście do kwestii ochrony środowiska. Przeszła edycja programu w 2011 roku to historia, która wciąż inspiruje.

W tamtych latach Bielsko-Biała wyróżniło się, przystępując jako jedyny przedstawiciel Polski do międzynarodowego projektu ENGAGE. Dla nas, urzędników i mieszkańców, miasto było nie tylko miejscem pracy, ale także jedynym i niepowtarzalnym miejscem życia. Pragnąc podkreślić wyjątkowość tej społeczności, postanowiliśmy włączyć się aktywnie do europejskiej elity.

Co zaczęło się od jabłka, stało się impulsem do zaangażowania mieszkańców. W ramach projektu ENGAGE, prowadzonego jako unikalna inicjatywa, zachęcaliśmy do oszczędzania energii, pokazując, że każdy może przyczynić się do ochrony środowiska.

Teraz, po latach, program Ambasadorzy Klimatu powraca z nową energią. Rozmowy z wybranymi Ambasadorami mają na celu przybliżenie idei oszczędzania energii mieszkańcom Bielska-Białej. Chcemy przekonać, że każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu, może poprzez drobne działania przyczynić się do zrównoważonej przyszłości. Oszczędzając energię, nie tylko chronimy środowisko, ale także generujemy oszczędności w naszych portfelach domowych i firmowych, co jest szczególnie ważne w dobie kryzysu.