Pierwsi w kraju

Miasto Bielsko-Biała zajęło pierwsze miejsce w Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych Arcadis w kategorii Środowisko. O ten tytuł rywalizowało 50 miast z całej Polski. Zostaliśmy docenieni za selektywną zbiórkę odpadów oraz coraz mniejsze zużycie zasobów takich jak woda i energia elektryczna. Kandydatura każdego miasta była rozpatrywana w 3 kategoriach: Środowisko, Gospodarka i Społeczeństwo. Nasze miasto w ostatnich dwóch kategoriach zajęło kolejno 19 i 12 miejsce, co łącznie dało nam 6 lokatę w ogólnym rankingu. W uzasadnieniu jako jeden z plusów miasta czytamy o zadaniach Biura Zarządzania Energią i  naszym Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii! Czujemy się zaszczyceni, że nasz Festiwal został doceniany na arenie ogólnopolskiej.

Więcej informacji o naszych dokonaniach można znaleźć na załączonej grafice.