Print Friendly, PDF & Email

Wyniki konkursów “Szanuj energię, chroń klimat”

P6118232

P6118232

Jak co roku festiwalowi towarzyszy rozstrzygnięcie konkursów “Szanuj energię, chroń klimat”. Dziś prezentujemy jeszcze raz wszystkie wyniki.Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!

Konkurs „Szanuj energię, chroń klimat” III edycja 2013

Prace nagrodzone werdyktem Komisji Konkursowej z dnia 11.06.2013 i 14.06.2013

Kategorie konkursowe:

Konkurs plastyczny dla przedszkoli

Temat pracy: „Jak powinniśmy dbać o środowisko na co dzień?”, praca zbiorowa grup dziecięcych nie większych niż 25 osób, technika pracy dowolna z wyłączeniem formy przestrzennej.

Fundatorzy nagród: Euroregion Beskidy oraz firma POLOWAT Sp z o.o. – zajmująca się przerobem odpadowych butelek PET na płatki PET.

 

Miejsca nagrodzone:

I –  Przedszkole Miejskie nr 39 , praca pt: „Rowerem do pracy – chronimy przyrodę”, 24 dzieci/starszaki

Nauczyciel prowadzący: Ewa Przybyło, Bernadeta Duława

Nagroda dla przedszkola: Nadmuchiwany model układu słonecznego – poznaj planety!

Nagroda dla dzieci: Niezwykłe tablice szpilkowe odwzorowujące kształt

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

II –  Przedszkole Miejskie nr 35, praca pt: „Dbamy o środowisko na co dzień w naszym regionie”, 12dzieci

Nauczyciel prowadzący: Urszula Chmielewska, Alicja Nowak

Nagroda dla przedszkola: Bogaty zestaw książkowy o ekologii, oszczędzaniu energii, recyklingu

Nagroda dla dzieci: Niezwykłe tablice szpilkowe odwzorowujące kształt

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

III –  Przedszkole Miejskie nr 16, praca pt: „Moje otoczenie”, 5 dzieci

Nauczyciel prowadzący: Katarzyna Krysiak

Nagroda dla przedszkola: Recyklingowy tor dla kolejki do samodzielnego budowania

Nagroda dla dzieci: Niezwykłe tablice szpilkowe odwzorowujące kształt

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

Wyróżnienia:

–  Przedszkole Miejskie nr 2 , praca pt: „Pomagamy jak umiemy”, 25 dzieci/średniaki

Nauczyciel prowadzący: Maria Przygoda, Krystyna Śpiewak

Nagroda dla przedszkola:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla dzieci: Zestaw do samodzielnego eksperymentowania – Tęcza w próbówce

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

–  Zespół Szkolno-Przedszkolny Witkowice,

praca pt: „Powiedz siostrze, powiedz bratu: razem z nami  Beskidy ratuj”, 2 dzieci

Nauczyciel prowadzący: Barbara Wróbel

Nagroda dla przedszkola:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla dzieci: Zestaw do samodzielnego eksperymentowania – iluzja optyczna

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

–  Przedszkole Miejskie nr 42, praca pt: „Kochaj przyrodę”, 12 dzieci

Nauczyciel prowadzący: Anna Treszczyńska-Rodak

Nagroda dla przedszkola:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla dzieci: Zestaw do samodzielnego eksperymenotwania – Stwórz poduszkowiec

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

 

Konkurs plakatowy dla szkół podstawowych, klasy I – III

Temat pracy: „Chcę żyć w czystym mieście”, praca indywidualna ucznia w formie plakatu;   technika wykonania pracy jest dowolna;  format plakatu – A2,

Fundatorzy nagród: Euroregion Beskidy oraz firma AQUA S.A. – miejska spółka wodociągowa dostarczająca wodę mieszkańcom miasta oraz oczyszczająca ścieki komunalne.

 

Miejsca nagrodzone:

I –  Iga Garbarczyk, Szkoła Podstawowa nr 18, klasa II, praca pt: „Chcę żyć w czystym mieście”

Koordynator: Anna Pękala

Nagroda dla ucznia: Termometr Galileusza

Nagroda dla szkoły:  Nadmuchiwany model układu słonecznego – poznaj planety!

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

II –  Mirka Karolak, Szkoła Podstawowa nr 4, klasa II, praca pt: „Czyste miasto mamy, bo o nie dbamy”

Koordynator: Beata Gilowska

Nagroda dla ucznia: Zestaw klocków magnetycznych

Nagroda dla szkoły:  Zestaw nadmuchiwane chmury – poznaj energię wiatru!

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

III –  Maja Mościcka, Szkoła Podstawowa nr 18, klasa I, praca pt: „Chcę żyć w czystej miejscowości”

Koordynator: Anna Pękala

Nagroda dla ucznia: Zestaw profesora Alberta Elektromagnes

Nagroda dla szkoły:  Kosmiczny projektor – poznaj tajemnice kosmosu

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

Wyróżnienia:

– Anna Piechówka, Szkoła Podstawowa nr 18, klasa I, praca pt: „Chcę żyć w czystej miejscowości”

Koordynator: Anna Pękala

Nagroda dla ucznia: Zestaw do samodzielnego eksperymentowania – łódź podwodna

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

– Iza Węgrzyn, Szkoła Podstawowa nr 27, klasa II, praca pt: „Moje czyste podwórko”

Koordynator: Marcelin Makowski

Nagroda dla ucznia: Zestaw do samodzielnego eksperymentowania – łódź podwodna

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

– Patrycja Żebranowicz, Szkoła Podstawowa nr 26, klasa II, praca pt: „Wokół miasta”

Koordynator: Grażyna Cetnar

Nagroda dla ucznia: Zestaw do samodzielnego eksperymentowania – łódź podwodna

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

 

Konkurs hasłowy dla szkół podstawowych, klasy IV – VI

Temat pracy: „Najlepsze hasło i logo promujące oszczędzanie energii”, praca indywidualna ucznia; grafika loga i hasła zaprezentowana na kartce papieru w formacie A4 (wydruk, rysunek); hasło powinno zamknąć się w jednym zdaniu.

Fundatorzy nagród: Euroregion Beskidy oraz firma AQUA S.A. – miejska spółka wodociągowa dostarczająca wodę mieszkańcom miasta oraz oczyszczająca ścieki komunalne.

  

 

Miejsca nagrodzone:

I – Noemi Ochmanek, Szkoła Podstawowa nr 25, klasa VI, praca pt: „Nie działajmy na swą szkodę, oszczędzajmy prąd i wodę”

Koordynator: Lucyna Habowska

Nagroda dla ucznia: Bank energii – FUNDATOR BWS IM. J. TYSZKIEWICZA

Nagroda dla szkoły:  Nadmuchiwany model układu słonecznego – poznaj planety!

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

II – Julia Witas, Szkoła Podstawowa nr 3, klasa IV, praca pt: „Żarówki energooszczędne są w domach niezbędne”

Koordynator: Joanna Anczakowska

Nagroda dla ucznia: Termometr Galileusza

Nagroda dla szkoły:  Kosmiczny projektor – poznaj tajemnice kosmosu

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

III –   Marta Woźniak, Szkoła Podstawowa nr 18, klasa VI, praca pt: „I Ty świeć przykładem”

Koordynator: Renata Lasek

Nagroda dla ucznia: Zestaw eksperymentalny: Szalona chemia, dzika fizyka

Nagroda dla szkoły: Zestaw nadmuchiwane chmury – poznaj energię wiatru!

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

Wyróżnienia:

– Jan Niedziela, Szkoła Podstawowa nr 18, klasa IV, praca pt: „Daj mu odpocząć”

Koordynator: Renata Lasek

Nagroda dla ucznia: Sekrety elektroniki – samochód z napędem

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

–  Kajetan Lipski, Szkoła Podstawowa SMYK, klasa IV , praca pt: „Zostań Energooszczędnikiem – Ziemi strażnikiem”

Koordynator: Beata Gilowska

Nagroda dla ucznia: Sekrety elektroniki – samochód z napędem

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

– Mateusz Marek, Szkoła Podstawowa nr 26, klasa V, prac pt: „Zamień komputery na rowery”

Koordynator: Grażyna Cetnar

Nagroda dla ucznia: Sekrety elektroniki – samochód z napędem

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

 

Konkurs fotograficzny dla szkół gimnazjalnych

Temat pracy:  „Najpiękniejsze miejsca w moim mieście, które chcemy chronić dla potomnych”; praca indywidualna ucznia; fotografia o wymiarze A4 (lub zbliżonym), a do fotografii powinno być dołączone uzasadnienie wyboru miejsca wraz z pomysłami na jego ochronę lub rozwój  (max 600 znaków, na kartce papieru o formacie A4).

Fundatorzy nagród: Euroregion Beskidy oraz firma AQUA S.A. – miejska spółka wodociągowa dostarczająca wodę mieszkańcom miasta oraz oczyszczająca ścieki komunalne.

 

Miejsca nagrodzone:

I – Angelika Mizia , Gimnazjum nr 1 w Bielsku-Białej, klasa III

Koordynator: Dorota Płaska

Nagroda dla ucznia: Bank energii  (FUNDATOR BWS IM. J. TYSZKIEWICZA )+ gra prawo dżungli

Nagroda dla szkoły:  Zestaw do doświadczeń – magnetyzm

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

II – Dawid Stanaszek, Gimnazjum nr 1 w Bielsku-Białej, klasa III

Koordynator: Dorota Płaska

Nagroda dla ucznia: Pamięć USB oraz zabawka logiczna „rusz głową”

Nagroda dla szkoły:  Zestaw dydaktyczny – Światłowód

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

III – Andrzej Burgiel, Gimnazjum nr 12 w Bielsku-Białej, klasa II

Koordynator: Agata Frączek

Nagroda dla ucznia: Pamięć USB oraz Niezwykła tablica szpilkowa odwzorowująca kształt

Nagroda dla szkoły:  Zestaw dydaktyczny – Dynamometry

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

Wyróżnienia:

–  Fabian Żakowiecki, Gimnazjum nr 1 w Bielsku-Białej, klasa II

Koordynator: Dorota Płaska

Nagroda dla ucznia: Zegar robot

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

–  Szymon Brańka, Gimnazjum nr 12 w Bielsku-Białej, klasa II

Koordynator: Agata Frączek

Nagroda dla ucznia: Zegar robot

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

– Natalia Majocha, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej, klasa II

Koordynator: Beata Szczugiel

Nagroda dla ucznia: Recyklingowy zegarek na rękę, do indywidualnego zdobienia

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

 

Konkurs filmowy dla szkół ponadgimnazjalnych

Temat pracy: „Alternatywne źródła energii w moim mieście”; praca indywidualna lub grupowa (max 3 osoby); forma clipu filmowego nie dłuższego niż 3 minuty, utrwalonego na płytce CD / DVD;

Fundatorzy nagród: Euroregion Beskidy oraz firmy Smart Green Systems Sp. z o.o. MP Projekt Sp z o.o. – działające w branży energetyki słonecznej.

Miejsca nagrodzone:

I – Axel Lipsa, Dawid Sikora, Filip Fluder – ZS Samochodowych i Ogólnokształcących w B-B, klasa I, praca

pt: „Energia odnawialna w moim regionie”

Koordynator: Agata Frączek

Nagroda dla uczniów: pamięć USB oraz gra Prawo Dżungli

Nagroda dla szkoły:  Zestaw do doświadczeń – magnetyzm

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

II – Monika Pałosz, Anna Hudecka, Dominika Hałat – ZS im. Tuwima w Bielsku-Białej, klasa I, praca pt:

„Alternatywne źródła energii”

Koordynator: Agata Frączek

Nagroda dla ucznia: pamięć USB oraz zabawka logiczna „Rusz głową”

Nagroda dla szkoły:  Zestaw dydaktyczny – Światłowód

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

III – Kaja Porębska, Justyna Piotrowska – ZS im. Tuwima w Bielsku-Białej, klasa I, praca pt: „Alternatywne źródła energii”

Koordynator: Agata Frączek

Nagroda dla ucznia: pamięć USB oraz  zabawka logiczna „Rusz głową”

Nagroda dla szkoły:  Zestaw dydaktyczny – Dynamometry

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

Wyróżnienia:

– Anna Garncarczyk, Zuzanna Biegun – IV LO im.KEN w B-B, klasa III, , praca pt: „Alternatywne wykorzystanie energii w moim mieście”

Koordynator: Janina Kula

Nagroda dla ucznia: zabawka logiczna  „Rusz głową”

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

–  Marcin Kuś – ZS Samochodowych i Ogólnokształcących w B-B, klasa II, „Energia odnawialna w moim mieście”

Koordynator: Agata Frączek

Nagroda dla ucznia: zabawka logiczna „Rusz głową”

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

Koordynator: Agata Frączek – zasłużona w 6 kategoriach, nagroda: Termometr Galileusza

– Mateusz Kantor, Kamil Brandys – ZS Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu, klasa II, „Energia wiatru przyszłością energetyki polskiej”

Koordynator: Ewa Tarkowska-Dowsilas

Nagroda dla ucznia: zabawka logiczna „Rusz głową”

Nagroda dla szkoły:  Zestaw eko-gadżetów

Nagroda dla nauczyciela: Pamięć USB

———————————————————————————————–

Konkurs energetyczny 2012 i 2013 – Gimnazjum nr 14

 

Zespół uczniów ds. energii

1. Natalia Rapacz

2. Natalia Homa

3. Dawid Czechowicz

4. Aleksandra Wingert

5. Katarzyna Gawłowska

6. Paulina Fałowska

 

Nauczyciel prowadzący i koordynator: Małgorzata Dendys

Nagroda dla uczniów: kalkulatory naukowe Casio

Nagroda dla szkoły:  Zestaw dydaktyczny – Siatka Faraday’a Nagroda dla nauczyciela: Ładowarka Solarna

Print Friendly, PDF & Email