Niech energia będzie z nami!

.

Już wkrótce 8 Beskidzki Festiwal Dobrej Energii! Odbędzie się 15 czerwca w zielonej scenerii  Parku Słowackiego, gdzie od kilku lat organizujemy to najbardziej energetyczne wydarzenie roku.

Już po raz ósmy przedszkolaki oraz uczniowie z bielskich szkół pojawią się w Parku Słowackiego, aby celebrować finał i poznać wyniki 8 edycji konkursu „Szanuj energię, chroń klimat” na Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii. Ta energia towarzyszy im podczas wielu zajęć poświęconych tematom: jak chronić środowisko, co to jest ciepło sieciowe, jak będzie wyglądać segregacja w naszym mieście od 1 lipca. Festiwal to zwieńczenie całorocznych wysiłków edukacyjnych, a najlepsze prace w ww. konkursie zostaną wyeksponowane właśnie podczas imprezy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców  do udziału w tym wydarzeniu!

Wśród licznych atrakcji m.in.:

Rodzinna gra miejska z nagrodami oparta na znanym komiksie „Bielski i Biała ratują miasto” *

Pokaz mega baniek mydlanych

Dmuchana ścianka wspinaczkowa z asystą trenerów

Pokazy akrobatyczne Człowieka flagi – Łukasz Świrk

Jazdy testowe samochodami BMW o napędzie elektrycznym

Carving w owocach i warzywach

Tworzenie naturalnych kosmetyków

Niewiarygodne pokazy iluzji – Adrian Mitoraj

Żywy obraz i „Odlotowe Bielsko” w wykonaniu 700 przedszkolaków

Pokazy bezdymnego spalania węgla i drewna

Budowa ekologicznych domów w wersji mini i maxi

Energia dla domu z natury

Inspirujące warsztaty szkół ponadpodstawowych

A ponadto profesjonalna sesja zdjęciowa „Zostań Ambasadorem Klimatu”

W bloku popołudniowym od godziny 16.00, każdy uczestnik otrzyma watę cukrową, a prawdziwa energia smaku uwolni się podczas degustacji kuchni regionalnej w wykonaniu restauratorów – absolwentów bielskiego Gastronoma

Podczas Festiwalu do zdobycia wspaniałe nagrody!

Zabierz rodzinę i weź udział w turnieju „Rodzinne eko-potyczki” – do wygrania tydzień w energooszczędnych apartamentach nad Morzem Bałtyckim dla całej rodziny!**