PRZYBIJ PIĄTKĘ - konkurs trwa

Już w tej chwili dotarło do nas kilkadziesiąt fantastycznych prac konkursowych. Kolejne cały czas spływają na nasze mailowe adresy.

👉• Przedszkola: energia.przybijpiatke@um.bielsko-biala.pl

👉• Szkoły podstawowe klasy 1-3: woda.przybijpiatke@um.bielsko-biala.pl

👉• Szkoły podstawowe klasy 4-6: przyroda.przybijpiatke@um.bielsko-biala.pl

👉• Szkoły podstawowe klasy 7-8: odpady.przybijpiatke@um.bielsko-biala.pl

👉• Szkoły ponadpodstawowe: emobilnosc.przybijpiatke@um.bielsko-biala.pl

 

KONKURS „Szanuj energię, chroń klimat” – edycja 2022, to część 12. edycji kampanii „Bielsko-Biała chroni klimat”. W tym roku kampania nosi tytuł "Piątka dla ekologii w Bielsku-Białej". Można symbolicznie „przybić piątkę” Czerwonemu Kapturkowi, Detektywowi Kropelce, Rysiowi Krzysiowi, Mrówce, PreZeroHero oraz Dżulce.

Ideą 12-tej edycji konkursu są działania proekologiczne uczestniczących w konkursie placówek oświatowych, skutkujące realizacją różnorodnych zadań w ciągu pięciu miesięcy trwania konkursu. Każda z grup wiekowych realizuje prace związane z inną tematyką. Przedszkolaki – zajmują się energią i powietrzem, klasy 1-3 wodą, 4-6 – przyrodą (a w szczególności lasami), klasy 7-8 wgłębiają się w segregację odpadów, a uczniowie szkół średnich szeroko pojętą elektromobilność.

Do końca maja trzeba będzie zrealizować 5 prac konkursowych (4 – w przypadku szkół ponadpodstawowych).

Lekcje, warsztaty, spotkania, tworzenie filmów i publikacji w mediach społecznościowych - to zadania które mają wyłonić najlepszych i najbardziej zaangażowanych. Najważniejsze jest jednak to, że uczniowie będą bardziej świadomi ekologicznie i przekonani że warto szanować energię i chronić klimat.

Komisje konkursowe złożone z przedstawicieli Organizatora i partnerów poszczególnych kategorii ocenią prace i wyłonią zwycięzców. Nagrodzone zostaną 3 miejsca z możliwością przyznania wyróżnień. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone oraz nagrody wręczone na uroczystym finale 12 edycji konkursu w czerwcu 2022 roku.

https://przybijpiatke.bielsko-biala.pl/